Hakaton je timsko takmičenje programera, osmišljeno tako da se programerske sposobnosti, kreativnost i uklopivost u timskom radu testiraju do krajnjih granica.
Tokom 24h od četvoročlanih timova mladih programera i dizajnera, očekuje se da, od nule, stvore softver koji će biti upotrebljiv, zanimljiv i originalan, a u skladu sa temom koja će im zvanično biti saopštena na dan takmičenja. Ne postoji ograničenje u vidu platforme na kojoj (i za koju) se željeni softver programira, takmičari mogu koristiti sve od softverskih, hardverskih i online alata što im se učini korisnim i potrebnim. Jedino što jeste zabranjeno, to je odustajanje i loša volja.
Osim same tehničke ispravnosti i izvedenosti aplikacije, ceniće se praktična upotrebljivost stvorenog softvera, kreativnost i originalnost ideje koja je sprovedena u delo, kao i sposobnost članova tima da svoj proizvod brane pred budućim ulagačima u dalji razvoj.
Poene će svakom timu davati stručni žiri, a na osnovu sakupljenih poena, biće proglašeni pobednici hakatona. Pobednički timovi će biti nagrađeni vrednim nagradama obezbeđenim od strane naših sponzora. Svim učesnicima će biti obezbeđena hrana, piće i mesto za rad i odmor tokom trajanja takmičenja. Takođe, biće obezbeđeni i računari za rad takmičara, iako se takmičari svakako ohrabruju da ponesu svoju opremu.
Takmičenje je otvorenog tipa, učešće je besplatno i jedini uslov je da svi članovi tima budu starosti od 18 do 26 godina, na dan održavanja takmičenja. Timovi se sastoje od najmanje 3, a najviše 4 osobe i moraju biti formirani u okviru prijave na takmičenje (ne vrši se uparivanje slobodnih strelaca). Osam timova odabranih od strane žirija, nakon zaključenja prijava, učestvovaće na finalnom takmičenju. Svi članovi, a posebno tri najbolje plasirana tima biće nagrađeni vrednim nagradama obezbeđenim od strane naših sponzora.
Takmičarima je dozvoljena upotreba sopstvene opreme (kompjutera, laptopova, mobilnih telefona,...), literature i interneta, kao i svega ostalog što im može biti od pomoći pri kreiranju aplikacije na zadatu temu. Tema će biti saopštena takmičarima na dan održavanja takmičenja.
Takmičenje je osmišljeno i organizovano od strane četvorice studenata sa različitih smerova, a uz punu podršku Matematičkog fakulteta, njegovih zaposlenih i studenata.Cilj ovog takmičenja je promocija značaja praktično upotrebljivog znanja iz programiranja i podsticanje stvaranja preduzetničkog duha kod mladih kolega. Takođe, učesnicima ovog takmičenja je data nova mogućnost za međusobno upoznavanje sa mladim programerskim talentima kao i za uvežbavanje predstavljanja svojih kreativnih proizvoda pred potencijalnim investitorima.
Preko 6000 diplomiranih matematičara, preko 700 magistara, brojni specijalizanti i preko 400 doktora nauka, koji zauzimaju značajna mesta u brojnim institucijama, državnim službama, naučnoistraživačkim institucijama, kompanijama i školama kako u zemlji, tako i u inostranstvu pokazatelji su kvaliteta po kojem je Matematički fakultet najprepoznatljiviji, a iz reda nastavnika ovog fakulteta dosad je birano deset članova Srpske akademije nauka i umetnosti.
Bitdefender je tvorac jednog od najbržih i najefikasnijih međunarodno sertifikovanih softvera za bezbednost na internetu. Kompanija je pionir u ovoj industriji, predstavljajući i razvijajući nagrađivana rešenja za zaštitu još od 2001. godine. Danas, Bitdefender tehnologija štiti preko 500 miliona kućnih i poslovnih korisnika širom planete.
Devana Technologies je softverska kompanija osnovana u Beogradu 2010. godine u jednoj prostoriji, sa nekoliko zaposlenih i velikom željom da otkloni ljudske probleme u vezi sa tehnologijom. Verujemo da suština svake kompanije leži u svakom pojedincu i svesni smo da vrednost možemo da povećamo samo kroz neprestani razvoj ljudi i, upravo zato, neprestano ulažemo u perspektivne mlade umove. Veliki proboj na svetskom tržištu postigli smo 2012. godine lansiranjem proizvoda ManageWP.com koji sada ima pretplatnike u svim zemljama sveta, a koriste ga i univerziteti Stanford, Harvard i Barkeley, pa i NASA.
Ušuškan u samom centru grada, u Siminoj ulici, iza zgrade bivšeg PMF-a, ovaj kafe bar će Vas oduševiti svojim prijatnim ambijentom, raspoloženim osobljem, ukusnom hranom i velikim izborom domaćih i stranih pića.
Ovaj kafe odlikuju dve reči: najkvalitetnija kafa. Lociran u centru grada, u Hilandarskoj 4, zamišljen je kao idealno mesto za prvu jutarnju kafu uz kroasan, brzu pauzu za ručak, ili uživanje sa društvom posle posla uz čašu vina.
Uz kvalitet, kao apsolutni imperativ, Fanico u svojim smernicama vodi naravno računa i o zdravoj ishrani.
Vredne nagrade za pobednike Matf Hackathon-a, obezbedili su partneri takmičenja.
Na Vama je da ih osvojite, ali i da ih otkrijete.
Pobedite u igri memorije da biste otkrili nagrade
Rok za prijavljivanje je istekao i takmičari za 2015. godinu su odabrani.
Sledeće godine, u ovo doba, možda ćete baš Vi učestvovati na Math Hackathon-u.
Do tada, pratite nas na društvenim mrežama i pripremajte CV-e za sledeći ciklus prijava.
24 sata sa Bogdanom Habićem
37
Agzynxsan
Apocalypse Bunnies
Bitange i Princeze
Black Photon
Cowboy Coders (Divlji pastuvi)
DJM3
I^4
IamGroot
Kornjačolovci
Kraj Kruga Dvojke
Lopitalova mama
MMMA
ROMB
Samo iskulirano
Legacy